KLAUDIA ŚMISTEK

KLAUDIA ŚMISTEK – MUZYKA I SZTUKA TO CAŁE MOJE ŻYCIE…

Klaudia Śmistek – absolwentka kierunku kulturoznawstwo i wiedza o mediach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w którym obroniła dyplom licencjata z wyróżnieniem pracą „Odbicie mikrokosmosu społeczeństwa amerykańskiego na przykładzie serialu „Czysta Krew”. Rodowita Krakowianka. Od najmłodszych lat związana ze światem sztuki. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Już w wieku pięciu lat uczęszczała na lekcje skrzypiec (skończyła PSM I ST. Im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie skrzypiec), a w wieku 7 lat brała udział w pierwszych konkursach wokalnych. Występowała na jednej scenie z takimi osobistościami polskiej sceny muzycznej jak: Ania Wyszkoni, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Lora Szafran, Zbigniew Wodecki, Jacek Królik, Wojtek Fedkowicz, Michał Jurkiewicz czy Karim Martusewicz. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych min.: International Summer Jazz Academy w Krakowie w latach 2012-2015, Summer Mix Singing w latach 2015-2017 (z wyróżnieniem w kategorii najlepszy występ sceniczny przyznanym przez Ewę Błachnio), czy warsztatach wokalnych w Gliwicach (szkolenia z zakresu posługiwania się głosem z Kim Chandler, Deanem Kaelinem, Melissą Cross i Danielem Zanggerem). Klaudia zdobyła ponadto tytuł artysty plastyka w  POSSP im. Józefa Czapskiego w Krakowie o specjalizacji – realizator reklamy wizualnej. Jej domeną jest malarstwo, z dominacją palety barw o intensywnej kolorystyce.

Kompozytorka i autorka teksów. Założycielka zespołu „Etymology”, w którym jest wokalistką. Pasjonatka wszelkiej formy aktywności związanej z muzyką. Jej największe inspiracje to Kool&The Gang, Etta James, Stevie Wonder i Beyonce. W swojej muzyce odwołuje się do własnych doświadczeń, uwielbia emocje jakie niesie ze sobą bycie na scenie, wśród muzycznych przyjaciół. Teksty piosenek pisze w języku polskim i angielskim. W repertuarze zespołu „Etymology” dominują jednak utwory anglojęzyczne.

Pasjonatka podróży, intensywnych emocji i radości z każdego dnia. Obecnie łączy studia magisterskie z pracą w Uniwersyteckim Radiu Spektrum, gdzie od 2016 roku pełni funkcję Redaktor Naczelnej. W najbliższych planach ma prowadzenie pierwszej w Polsce ekologicznej platformy multimedialnej połączonej z radiem – naturadio.pl. Wśród jej zainteresowań znajdują się także: historia Stanów Zjednoczonych, mechanizmy stojące za relatywizmem językowym, psychologia społeczna oraz współczesna kultura popularna
z serialami na czele.


  • twitter
  • facebook
  • youtube
  • snapchat
  • instagram