Iga Lichoń – żyję w drodze

 

Absolwentka filologii polskiej w Instytucie Filologicznym oraz oligofrenopedagogiki i wczesnego wspomagania rozwoju w Instytucie Pedagogiki Specjalnej naszego uniwersytetu.

Obecnie jako studentka IV roku studiów doktoranckich – prowadzi badania dotyczące językowych konceptualizacji świata przedstawionego w polskim malarstwie impresjonistycznym.

Podróżowanie jest jej pasją od zawsze, ale dopiero od kilku miesięcy prowadzi bloga podróżniczego, gdzie opisuje swoje wyprawy. Do tej pory odwiedziła dwanaście krajów. Z każdego z nich przywiozła mnóstwo zdjęć i opowieści. Pociągiem, statkiem, stopem, samochodem, samolotem … nie ważne jak, liczy się bycie w drodze. Od roku podróżuje z mężem. Smakują życie we dwoje. Uwielbiają włoską kawę, hiszpańskie wino i świeże owoce egzotyczne (szczególnie na plażach Wysp Zielonego Przylądka). Obecnie szykują się do miesięcznej wyprawy do krajów Europy  południowo-wschodniej.

W podróżowaniu pasjonują ją obce kultury, religie i codzienne życie mieszkańców odwiedzanych miejsc. Uwielbia robić zdjęcia. Jakby miały moc zatrzymania fragmentu mijanej rzeczywistości.  Marzy o podróży do Indii.

Gdy nie podróżuje, czyta.  Wrażeniami z lektur dzieli się na swoim Instagramie i blogu. Uwielbia literaturę hiszpańską i rosyjską.

Z pasją pracuje również jako polonistka w jednej z krakowskich szkół podstawowych, gdzie współpracuje z uczniami z Zespołem Aspergera.

Blog: http://pannaniktwpodrozy.pl/

Instagram:  https://www.instagram.com/pannaniktwpodrozy/


  • twitter
  • facebook
  • youtube
  • snapchat
  • instagram