Hilary Majewski

 

Nie miałem wątpliwości – jeśli podyplomówka to tylko na UP! 

 

Hilary jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Czas studiów był dla niego bardzo intensywny. Studiował na trzech kierunkach i równocześnie dwóch uczelniach. Działał jako samorządowiec, a swoje umiejętności praktyczne wzbogacał zagadnieniami z dziedziny stosunków międzynarodowych, administracji samorządowej i geografii. Obecnie wrócił w mury UP, aby kontynuować swoją studencką przygodę.

 

Które studia podyplomowe wybrałeś?

Bibliotekoznawstwo i informację naukową.

 

Z jakich powodów zdecydowałeś się właśnie na ten kierunek? 

Studia te wybrałem ze względu na wykonywaną pracę. Obecnie pracuję jako bibliotekarz i chciałem podnieść swoje kompetencje.

 

Dlaczego wybrałeś właśnie UP?

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie jako jedyna uczelnia w Krakowie oferowała tego typu studia więc wybór był oczywisty. Ponadto na podstawie wcześniejszych doświadczeń miałem pewność, że ta uczelnia zapewni mi dobry poziom kształcenia.

 

Co rozumiesz pod tym pojęciem? 

Na studiach podyplomowych spotykają się ludzie z konkretnymi oczekiwaniami. Są w różnym wieku, na różnych etapach swojego życia, ale łączy ich to, że chcą się dokształcić. Dlatego bardzo ważny jest dla nich dobór kadry naukowej. Wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia na moim kierunku to specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Fachowcy w swoich dziedzinach.

 

Jakie inne zalety, poza doskonała kadrą, dostrzegasz na swoich studiach?

Są to z całą pewnością odpowiednio dobrane przedmioty kierunkowe oraz dobry poziom komunikatywności w relacji student – wykładowca.

 

A wady? 

Jedną jedyną wadą jest nauczanie zdalne. Uważam, że nie ma nic piękniejszego niż możliwość spotkań w trakcie zjazdów. Człowiek tworzy wtedy nowe relacje, poznaje ciekawych ludzi. Mam świadomość, że nikt nie miał wpływu na pandemię i konieczność nauczania w trybie zdalnym.  Mocno wierzę, że przyszły rok akademicki będzie już wyglądał normalnie.

 

Masz już ukończone studia, doświadczenie zawodowe, wiesz jak wygląda rynek pracy… Czego życzysz studentom, którzy w tym roku bronią tytułu magistra i dopiero zaczynają swoją zawodową przygodę?  

Życzę przede wszystkim spokoju ducha, optymizmu i wiary w swoje możliwości. Pamiętajcie, że Wasza przyszłość jest w Waszych rękach – nic nie musicie, natomiast wszystko możecie.

Rozmowę przeprowadziła Aleksandra Walczyk [czerwiec 2021]

 


  • twitter
  • facebook
  • youtube
  • snapchat
  • instagram