Aleksander Karkoszka

Absolwent Historii w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracę licencjacką i magisterską oparł o swoje główne zainteresowanie, czyli fotografię. Jego promotorem był obecny Rektor – prof. Kazimierz Karolczak. Ukończył również fotografię w Krakowskich Szkołach Artystycznych, Poligrafię w Publishing School, a także Marketing Internetowy w AGH.

Swoją pracę zawodową jako fotograf rozpoczął od freelancu już w trakcie studiów, a tuż po nich postanowił otworzyć własną firmę – Łobzowska Studio. Nazwa wzięła się od ulicy  przy której znajdowało się mieszkanie, które zajmował w trakcie ostatnich lat studiów. Po studiach zostało ono zaadaptowane na studio fotograficzno-projektowe. Zespół ludzi, którzy tworzą studio, zajmuje się główne brandingiem, projektowaniem opakowań i publikacji, a także fotografią reklamową i modową. Łobzowska Studio posiada w swoim dorobku kilka nagród, w tym takie prestiżowe jak:  „Dobry Wzór“ nadawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Pracowała dla takich marek jak: W.Kruk, Tauron, Tomek Rygalik, Mercedes, MOCAK, Koleje Śląskie, House, Greenpoint, Bioderma, ASP Kraków, UP Kraków.

Aleksander, jak przystało na pedagoga, prowadził wiele kursów i wykładów o tematyce fotograficznej, a także o postprodukcji zdjęć. Uczył w szkole średniej fotografii reklamy i obróbki graficznej. Swoimi wychowankami zajmował się również na etapie szkoły policealnej. Jako wykładowca na Uniwersytecie Dzieci otrzymał nagrodę „Wyróżniony Wykładowca Roku“.

Nasz absolwent przez wiele lat trenował siatkówkę. W czasie studiów reprezentował Klub Uczelniany AZS UP Kraków. Przez 8 lat grał na pozycji rozgrywającego, będąc jednocześnie kapitanem drużyny. Wielokrotnie brał udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Przez kilka sezonów był również członkiem sekcji narciarskiej, z którą także uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Pod koniec studiów, zorganizował wraz ze znajomymi wyprawę śladami Bronisława Piłsudskiego – „Kraków-Tokio“. W podróży uczestniczyło 6 osób, a środkiem transportu był 16 letni Volkswagen  T4. Przejechali w czasie tej eskapady 25 000 km w 51 dni, odwiedzając Ukrainę i Rosję i docierając ostatecznie do Japonii. Będąc w Kraju Kwitnącej Wiśni zdobyli górę Fuji. W drodze powrotnej wydłużyli trasę, aby zobaczyć Moskwę, Petersburg, Tallinn, Rygę i Wilno. Wyprawa została opisana w prasie i radiu. Uczestnicy zostali również zaproszeni na jedną z największych imprez podróżniczych w Polsce – „Travenalia“. Cała wyprawa odbyła się pod patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Obecnie nasz absolwent jest również Ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR i szkoli swojego czworonoga na Psa Ratowniczego.

 


  • twitter
  • facebook
  • youtube
  • snapchat
  • instagram