Krakowska Konferencja Genealogiczna

Wraz z Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i Koło Naukowe Doktorantów Historii UP mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą w Krakowie konferencję genealogiczną połączoną z warsztatami, w całości poświęconą genealogii.

W dobie informacji cyfrowej i łatwego dostępu do archiwaliów, genealogią może zajmować się praktycznie każdy. Wymaga to jednak przyswojenia pewnych umiejętności i poznania konkretnych narzędzi. Organizujemy tę konferencję w celu omówienia, zebrania i konfrontacji dotychczasowych ustaleń naukowych i praktycznych warsztatu i metod pracy genealoga.

Skupimy uwagę na źródłach do badań genealogicznych, instytucjach promujących i wspierających genealogię oraz tych, które przechowują materiały służące genealogom. Poruszymy tematy wielokulturowości i emigracji. Spojrzymy na genealogię inter-dyscyplinarnie, a przede wszystkim zastanowimy się nad tym, czy genealogia mogłaby być samodzielną dyscypliną naukową,

Wydarzenie wzbogacimy o warsztaty genealogiczne, które poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce.

Już niebawem opublikujemy listę prelegentów i pełny harmonogram.
Zapraszamy wszystkich, którzy tak jak my, wiedzą jak ważna jest genealogia.